PWCD-C19C20-20A-03F-WHT
Manufacturer Part Number:
PWCD-C19C20-20A-03F-WHT
Part of Description:
POWER CORD C19-C20 WHITE 3FT
Stock Condition:
175
1st Connector :
IEC 320-C19
2nd Connector :
IEC 320-C20
Color :
White
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Length :
3.00' (914.4mm)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
12 AWG