PWCD-C19C20-20A-02F-WHT
Manufacturer Part Number:
PWCD-C19C20-20A-02F-WHT
Part of Description:
POWER CORD C19-C20 WHITE 2FT
1st Connector :
IEC 320-C19
2nd Connector :
IEC 320-C20
Color :
White
Current Rating (Amps) :
20A
Features :
Length :
2.00' (609.6mm)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
12 AWG