NSYCRNG106400T
- Manufacturer Part Number:
- NSYCRNG106400T
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- CRNG 1000X600X400 GLAZED DOOR
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Boxes
- Area (L x W) :
- 930in² (6000cm²)
- Color :
- Light Gray, Clear Cover/Door
- Container Type :
- Enclosure
- Design :
- Hinged Door
- Features :
- Height :
- 15.748" (400.00mm)
- Material :
- Steel
- Material Flammability Rating :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 39.370" L x 23.622" W (1000.00mm x 600.00mm)