PWCD-C13C20-15A-05F-RED
Manufacturer Part Number:
PWCD-C13C20-15A-05F-RED
Part of Description:
CORD C13 - C20 14AWG RED 5FT
Stock Condition:
366
1st Connector :
IEC 320-C20
Color :
Red
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Length :
5.00' (1.52m)
Voltage Rating :
250V
Wire Gauge :
14 AWG