800-18-13D-WH-0015F-1
Manufacturer Part Number:
800-18-13D-WH-0015F-1
Part of Description:
CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 15'
Stock Condition:
138
1st Connector :
NEMA 5-15P
2nd Connector :
IEC 320-C13
Approval Agency Marking :
cUL, UL
Color :
White
Current Rating (Amps) :
10A
Features :
Length :
15.00' (4.57m)
Operating Temperature :
105°C
Product Status :
Active
Voltage Rating :
125V
Wire Gauge :
18 AWG