1.5KE9.1CAE3/TR13
- Manufacturer Part Number:
- 1.5KE9.1CAE3/TR13
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC CASE-1
- Manufacturer :
- Microsemi
- Product Category :
- TVS Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 112A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-201AA, DO-27, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- CASE-1
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 8.65V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 13.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 7.78V