SM6NT70A-Q1
Manufacturer Part Number:
SM6NT70A-Q1
Part of Description:
TVS SMD 70V 600W Uni-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.31A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V