SM6NT220A-Q1
Manufacturer Part Number:
SM6NT220A-Q1
Part of Description:
TVS SMD 220V 600W Uni-direction
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.69A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
356V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
220V