SM4NT300CA-Q1
Manufacturer Part Number:
SM4NT300CA-Q1
Part of Description:
TVS SMD 300V 400W Bi-directiona
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
830mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
486V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V