SMA6HS6.5A-Q1
Manufacturer Part Number:
SMA6HS6.5A-Q1
Manufacturer/Brand:
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Part of Description:
TVS SMD 6.5V 600W Uni-direction
Manufacturer :
Formosa Microsemi Co., Ltd.
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
DO-221AC, SlimSMA
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
DO-221AC (SlimSMA)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V