SM4NT60CA-Q1
Manufacturer Part Number:
SM4NT60CA-Q1
Part of Description:
TVS SMD 60V 400W Bi-directional
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.14A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V