GSESLC15VD323S-2B
Manufacturer Part Number:
GSESLC15VD323S-2B
Manufacturer/Brand:
Good-Ark Semiconductor
Part of Description:
TVS, ESD, SINGLE, BI-DIR, LOW CA
Manufacturer :
Good-Ark Semiconductor
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Ethernet, USB
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
1pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Peak Pulse :
350W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
40V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V