ESDSLC3V3LZB
Manufacturer Part Number:
ESDSLC3V3LZB
Manufacturer/Brand:
YANGJIE
Part of Description:
TVS - Diodes DFN0603-2L 3.3V B
Manufacturer :
YANGJIE
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
0.35pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse :
34W
Power Line Protection :
Yes
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN0603-2L
Type :
Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
8.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)