1.5SMC13A TR13 PBFREE
Manufacturer Part Number:
1.5SMC13A TR13 PBFREE
Part of Description:
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
82A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11.1V