1.5SMC120A TR13 PBFREE
Manufacturer Part Number:
1.5SMC120A TR13 PBFREE
Part of Description:
TVS DIODE 102VWM 165VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.1A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
114V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
165V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
102V