1.5SMC11A TR13 PBFREE
Manufacturer Part Number:
1.5SMC11A TR13 PBFREE
Part of Description:
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
96A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
10.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
15.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
9.4V