1.5CE20CA TR PBFREE
Manufacturer Part Number:
1.5CE20CA TR PBFREE
Part of Description:
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC DO201
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
54A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17.1V