1.5CE170CA BK PBFREE
Manufacturer Part Number:
1.5CE170CA BK PBFREE
Part of Description:
TVS DIODE 145VWM 234VC DO201
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
161.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
234V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
145V