1.5CE250A BK PBFREE
Manufacturer Part Number:
1.5CE250A BK PBFREE
Part of Description:
TVS DIODE 214VWM 344VC DO201
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
237.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
344V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
214V