L74A26-2-1-2WX
Manufacturer Part Number:
L74A26-2-1-2WX
Manufacturer/Brand:
Dantona Industries, Inc.
Part of Description:
BATTERY PACK LI-ION 7.4V 18650
Stock Condition:
392
Manufacturer :
Dantona Industries, Inc.
Product Category :
Battery Packs
Battery Cell Size :
18650
Battery Chemistry :
Lithium-Ion
Capacity :
2.6Ah
Number of Cells :
2
Product Status :
Active
Rechargeability :
Yes
Size / Dimension :
1.40" L x 0.70" W x 2.70" H (35.6mm x 17.8mm x 68.6mm)
Structure :
Side to Side, 1 Row x 2 Cells
Termination Style :
Wire Leads with Connector
Voltage - Rated :
7.4 V