P1CA-29M29M-ST085-12
Manufacturer Part Number:
P1CA-29M29M-ST085-12
Manufacturer/Brand:
P1dB, Inc.
Part of Description:
40 GHZ CABLE ASSEMBLY
Stock Condition:
37
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.92mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
2.92mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.085" Semi-Rigid Cable
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
40 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
Product Status :
Active
Style :
2.92mm to 2.92mm