SB-MC2100-L
Manufacturer Part Number:
SB-MC2100-L
Manufacturer/Brand:
Artisan Power
Part of Description:
Motorola / Symbol MC2100 and MC2
Stock Condition:
200
Manufacturer :
Artisan Power
Product Category :
Battery Packs
Battery Cell Size :
Battery Chemistry :
Lithium-Ion
Capacity :
2.4Ah
Number of Cells :
2
Product Status :
Active
Rechargeability :
Yes
Size / Dimension :
2.76" L x 1.81" W x 0.83" H (70.0mm x 46.0mm x 21.0mm)
Structure :
Termination Style :
Voltage - Rated :
3.7 V