SMBJ18CAJ
Manufacturer Part Number:
SMBJ18CAJ
Manufacturer/Brand:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Part of Description:
SMBJ18CA/SMB/REEL 13" Q1/T1 *ST
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.6A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
20.19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V