SMAJ43AJ
Manufacturer Part Number:
SMAJ43AJ
Manufacturer/Brand:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Part of Description:
SMAJ43A/SMA/REEL 13" Q1/T1 *STA
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
48.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V