P4SOD64AX
Manufacturer Part Number:
P4SOD64AX
Manufacturer/Brand:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Part of Description:
P4SOD64A/SOD123/REEL 7" Q1/T1 *
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V