SMAJ78CAJ
Manufacturer Part Number:
SMAJ78CAJ
Manufacturer/Brand:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Part of Description:
SMAJ78CA/SMA/REEL 13" Q1/T1 *ST
Manufacturer :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.2A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
87.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V