K332K10X7RF5WH5
Manufacturer Part Number:
K332K10X7RF5WH5
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3300 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.244" (6.20mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V