VS12VUA1LAMTR
Manufacturer Part Number:
VS12VUA1LAMTR
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PMDTM
Stock Condition:
19
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
30.2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-128
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PMDTM
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V