P6SMBJ18CA-AU_R1_000A1
Manufacturer Part Number:
P6SMBJ18CA-AU_R1_000A1
Manufacturer/Brand:
PANJIT
Part of Description:
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE
Stock Condition:
1,495
Manufacturer :
PANJIT
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB (DO-214AA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V