PJSD36CW-AU_R1_000A1
Manufacturer Part Number:
PJSD36CW-AU_R1_000A1
Manufacturer/Brand:
PANJIT
Part of Description:
SINGLE LINE TVS DIODE FOR ESD PR
Stock Condition:
4,935
Manufacturer :
PANJIT
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
45pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Peak Pulse :
350W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
40.57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
71V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V (Max)