VS4V5BU1QST18R
Manufacturer Part Number:
VS4V5BU1QST18R
Manufacturer/Brand:
ROHM Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 4.5VWM 12VC SMD1006
Stock Condition:
5,499
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
50A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMD1006
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
4.5V (Max)