SMA6S56AH
Manufacturer Part Number:
SMA6S56AH
Part of Description:
TVS DIODE 56VWM 90.9VC SOD128
Stock Condition:
5,087
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.6A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
62.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
90.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
56V