SMA6S33AH
Manufacturer Part Number:
SMA6S33AH
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 53.6VC SOD128
Stock Condition:
6,275
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
36.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V