SMAJ8.5CAHR3G
Manufacturer Part Number:
SMAJ8.5CAHR3G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Stock Condition:
1,328
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
27.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V