SMA6S15AH
Manufacturer Part Number:
SMA6S15AH
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD128
Stock Condition:
9,205
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
24.6A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SOD-128
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-128
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
16.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V