SMA6J20A R3G
Manufacturer Part Number:
SMA6J20A R3G
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor
Part of Description:
TVS DIODE 20VWM 31.4VC DO214AC
Stock Condition:
90
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
19.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
31.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V