PESD15VS1ULSYL
Manufacturer Part Number:
PESD15VS1ULSYL
Manufacturer/Brand:
Nexperia
Part of Description:
TVS DIODE 15VWM 40VC DFN1006BD-2
Stock Condition:
10,000
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
32pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5A (8/20µs)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-882
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DFN1006BD-2
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
17.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
40V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V (Max)