SMBJ33CA-AT/TR13
Manufacturer Part Number:
SMBJ33CA-AT/TR13
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
SMBJ, DO-214AA, 33V, 53.3V, AUTO
Stock Condition:
29,710
Manufacturer :
YAGEO Group
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
11.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V