SMBJ28CA-AT/TR13
Manufacturer Part Number:
SMBJ28CA-AT/TR13
Manufacturer/Brand:
YAGEO Group
Part of Description:
SMBJ, DO-214AA, 28V, 45.4V, AUTO
Stock Condition:
30,000
Manufacturer :
YAGEO Group
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
13.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V