GY25R51327V755RX
Manufacturer Part Number:
GY25R51327V755RX
Part of Description:
CAP 7.5F 5.5V -40-+65C T/H
Capacitance :
7.5 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.142" (29.00mm)
Lead Spacing :
0.709" (18.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Size / Dimension :
1.024" L x 0.512" W (26.00mm x 13.00mm)
Tolerance :
-10%, +30%
Voltage - Rated :
5.5 V