GY13R010030V106R
Manufacturer Part Number:
GY13R010030V106R
Manufacturer/Brand:
CAP-XX
Part of Description:
CAP 10F 3V -40-+65C T/H
Manufacturer :
CAP-XX
Product Category :
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Capacitance :
10 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Lead Spacing :
0.217" (5.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3 V