PTVS36VP1UTP,115
Manufacturer Part Number:
PTVS36VP1UTP,115
Manufacturer/Brand:
Nexperia
Part of Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD128
Stock Condition:
11,048
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
10.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 185°C (TA)
Package / Case :
SOD-128
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-128/CFP5
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V