SMBJ350A-13-F
Manufacturer Part Number:
SMBJ350A-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 350VWM 567VC SMB
Stock Condition:
3,000
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
567V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
350V