SMBJ85CA-13-F
Manufacturer Part Number:
SMBJ85CA-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC SMB
Stock Condition:
10,350
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V