SMBJ20AQ-13-F
Manufacturer Part Number:
SMBJ20AQ-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB
Stock Condition:
3,035
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
18.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V