SMBJ24AQ-13-F
Manufacturer Part Number:
SMBJ24AQ-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Stock Condition:
16,916
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse :
600W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMB
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V