SMAJ45A-13-F
Manufacturer Part Number:
SMAJ45A-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA
Stock Condition:
11,304
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Supplier Device Package :
SMA
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V