P4SMAJ12ADF-13
Manufacturer Part Number:
P4SMAJ12ADF-13
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC D-FLAT
Stock Condition:
10,661
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
D-Flat
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V