SMAJ130A-13-F
Manufacturer Part Number:
SMAJ130A-13-F
Part of Description:
TVS DIODE 130VWM 209VC SMA
Stock Condition:
5,365
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
1.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V