SMAJ120CA-13-F
Manufacturer Part Number:
SMAJ120CA-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMA
Stock Condition:
3,000
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
2A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SMA
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
193V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
120V